Kurzy.cz Akcie Burza Burza PX50 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: RMSystem PK30 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: ČEZ 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: ERSTE GROUP BANK A 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: KOMERČNÍ BANKA 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: O2 C.R. 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí:
VIP SketchUp SketchUp Heureka - srovnání cen Počasí Výsledky Dovolená Srovnávač

3 nejpoužívanější programy pro komunikaci [Messenger, WhatsApp, Skype]Žijeme v internetové době, kde se běžně komunikuje mezi lidmi pomocí interaktivní komunikace. Před několika lety byl pro tuto formu komunikace nejznámější malý prográmek ICQ. Jak se postupně vyvíjejí další technologie, tak ICQ postupně začal upadat a lidé si oblíbili jiné programy.  Mezi nejoblíbenější v roce 2018 patří …

.

1) Messenger

Na prvním místě je Messenger.

Messenger – byla původně mobilní aplikací, ale od roku 2015 je dostupný i ve webové verzi. Jde o mobilní komunikaci nebo-li pro chat. Tento program vyvinula největší sociální síť Facebook. Kromě základních chatovacích služeb nabízí také jednoduché hry. Lze s tímto programem i hromadně konverzovat a dále je možné posílat fotografie, emotikony, gify a menší datové soubory.

Licence: Freeware

Odkaz na webovou aplikaci >> Messenger <<

Další informace o aplikaci Messenger >>[Facebook] Messenger na počítači bez Facebooku … >>

.

2) WhatsApp

Na druhém místě je WhatsApp.

WhatsApp – je vlastně podobný princip komunikace jako u Messengeru. Jedná se o multiplatformní aplikaci umožňující výměnu zpráv a mutlimediálních souborů za pomocí internetu a chytrých telefonů. Pro komunikaci můžeme použít klasický text nebo i obrázky, videosoubory, audiosoubory a sdílet polohu na mapě.

Licence: Freeware

Název WhatsApp je slovní hříčkou k obratu „What’s up?“ (angl.) – „Jak to jde?“, „Jak se vede?“, „Jak se máš?“ a ze zkratky App (jako aplikace).

Odkaz na webovou aplikaci >> WhatsApp <<

Další podrobnosti o aplikaci WhatsApp >>

WhatsApp – zajímavá aplikace pro komunikaci mezi mobily … >>

.

3) Skype

Na třetím místě se drží Skype.

Skype – není žádný nováček, ale vznikl před několika lety (v době vzniku ICQ). Pomocí Skype můžeme posílat zprávy, telefonovat, provádět video-hovory prostřednictvím internetu. Dále je možné posílat soubory a mnoho dalších funkcí.

Skype uživatelům dále přináší skupinové hovory, do nichž se může zapojit až 25 účastníků. Skupinových hovorů se mohou současně účastnit jak uživatelé programu Skype, tak i majitelé klasických telefonních linek v pevných a mobilních sítích. Služba Skype umožňuje také volání na klasická pevná či mobilní telefonní čísla, nebo příjem příchozích hovorů z běžných telefonních sítí prostřednictvím přiděleného geografického telefonního čísla.

Pokud nejsme na Skype dostupní můžeme si hovory přesměrovat na jiné zařízení či mobilní telefon nebo využít záznamníku pro nepřijaté hovory.

Licence: Freeware

Skype můžeme stáhnout zde >> oficiální stránky <<

.

Zdroj:
https://it-slovnik.cz/pojem/messenger
https://cs.wikipedia.org

.

>> Další podobné články …

Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční nezávislost Heureka - srovnání cen Spotify Rádia Dovolená Srovnávač
1 Share
Share via
Copy link
Powered by Social Snap