VIP SketchUp SketchUp Výsledky Interiéry Srovnávač

BYDLENÍ | Světlo udělá atmosféru v každém interiéruOsvětlení je důležité z hlediska dobré viditelnosti, ale také se významně podílí na tvorbě světelné nálady bytu. Díky dopadajícímu světlu lze dát místnostem další zajímavé rozměry a díky originálním vzhledům svítidel i pozvednout design celého interiéru.

Světlo pro příjemné čtení a usínání

Světelné zdroje v ložnici by měly být minimálně dva, a to centrální osvětlení v podobě lustru a dále lampička u nočního stolku.

Protože jde o místnost v klidové zóně domu, lustr by měl vydávat teplé a měkké světlo, které nedráždí a nerozptyluje. Pokud budete používat u postele lampičku na čtení, pořiďte si takovou, kterou lze směrově nastavit a má dostatečně silnou žárovku.

Pro klidný spánek a orientaci

Aby se děti v noci mohly v pokojíčku bezpečně pohybovat, popřípadě aby se ve tmě nebály, pořiďte jim orientační světýlko, které se buď dává přímo do zásuvky, nebo se dá na noc zapnout tlačítkem.

Světlo, které vydává, je velmi jemné, takže nijak nenaruší spánek a dítěti pomůže v orientaci. Děti potěší i hravý design světýlek, které jsou běžně na trhu.

Světlo pro bezpečnou koupelnu

Kvůli bezpečnosti musejí mít koupelnová svítidla zvláštní parametry, tedy odpovídající stupeň krytí (IP). Ten udává odolnost elektrických zařízení proti vniknutí cizího tělesa a vniknutí kapalin, zejména vody. Pro svítidla umisťovaná do koupelny se udává požadovaný stupeň krytí IP44.Kouzla světla – pohoda s atmosférou

  • Osvětlení bez starostí zařídí jakákoli solární lampička, byť v podobě designové lucerny nebo lampionu. Jen ji musíte před použitím vystavit dennímu světlu, aby se solární baterie nabila.
  • Dostatek světla dodá nástěnné venkovní osvětlení, které ale musí splňovat bezpečnostní parametry pro venkovní použití.
  • Atmosféru vytvoří lucerna se svíčkou.

bydlenimagazin.cz – interiérRadek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap