Kurzy.cz Akcie Burza Burza PX50 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: RMSystem PK30 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: ČEZ 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: ERSTE GROUP BANK A 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: KOMERČNÍ BANKA 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: O2 C.R. 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí:
VIP SketchUp SketchUp Heureka - srovnání cen Počasí Výsledky Dovolená Srovnávač

Co je to eRecept?eRecept – je lékařský předpis (recept) vystavený v elektronické podobě. Lékařem vystavený e-Recept je uložen do tzv. Centrálního úložiště elektronických receptů (CÚER).

Každému eReceptu je přidělen unikátní identifikátor.

V lékárně pak lékárník načte identifikátor eReceptu a pokud je eRecept v CÚER nalezen, vydá předepsaný léčivý přípravek pacientovi. Informace o výdeji léčivého přípravku se zapíše do CÚER.

Lékař bude moci eRecept (resp. jeho identifikátor) pacientovi předat v několika různých podobách – na papírové průvodce, v e-mailu, v SMS či prostřednictvím speciální aplikace v mobilním telefonu či jiném elektronickém zařízení pacienta.

Předpokládá se, že nejčastěji lékař předá identifikátor eReceptu na papírové průvodce. Formát, v jakém bude identifikátor eReceptu pacientovi ze strany lékaře předán, však vždy bude záviset na domluvě mezi lékařem a pacientem.

Ukázka eReceptů … (viz. obrázeky níže). Zdroj pro obrázky: Google (obrázky)
.

Pro uživatele, kteří chtějí používat eRecept

Pro uživatele (popř. doktory), kteří chtějí používat eRecerty je vhodné navštívit webové stránky určené pro samotný tento produkt. Zde najdeme aktuální informace, které se týkají eReceptů – jaké jsou novinky a změny v této oblasti.

Oficiální stránky – kde zjistíme kompletní informace ohledně eReceptů nejdeme zde:

https://www.epreskripce.cz/

.

Možnosti pro vystavení eReceptu

1) Papírová průvodka
Na tuto papírovou průvodku je možné napsat pacientovi další informace, které chce mít u sebe (např. název léku, dávkování apod.).

2) E-mail
Lékař pošle email na emailovou adresu pacienta přičemž zde budou uvedené další informace jak je to mu u papírové průvodky.

3) Aplikace v mobilním telefonu nebo tabletu
Lékař předá eRecept prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu či jiném elektronickém zařízení.

4) SMS
Lékař pošle eRecept formou SMS-sky na mobil pacienta.

.

Shrnutí pro eRecept

eRecept – je recept vystavený v elektronické podobě. Lékařem vystavený eRecept je uložen do tzv. Centrálního úložiště elektronických receptů (CÚER).

Každému eReceptu je přidělen unikátní identifikátor. V lékárně pak lékárník načte identifikátor eReceptu a pokud je eRecept v CÚER nalezen, vydá předepsaný lék pacientovi. Informace o výdeji léku se zároveň zapíše do CÚER.

.

Zdroj:
http://maximum.drmax.cz/3-2017/svet-drmax-s-ereceptem-bezpecneji-a-pohodlneji/
https://www.epreskripce.cz/

.Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční nezávislost Heureka - srovnání cen Spotify Rádia Dovolená Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap