fbpx
Do Egypta za LAST MINITE ceny!

All inclusive | šnorchlování | relax na pláži


Slider

Navštivte Egypt …

Navštivte Egypt, zemi s nekonečnými možnostmi, kde si můžete prohlížet pět tisíc let staré památky, barevný podmořský svět, vyprahlou poušť i rušný život na orientálních bazarech. To ale zdaleka není vše, Egypt je také průzračně modré Rudé moře, jemné písčité pláže, stálé teplé počasí a dostupná exotika za příznivou cenu.

Nejžádanější destinace v Egyptě …

Potápěčský ráj – Marsa Alam

Nejoblíbenější – Hurghada

Žádané letovisko – Sharm El Sheikh

Egypt od …

Dovolená v Egyptě za výhodnou cenu (LM) …

Základní informace

– Stát: Egypt
– Jazyk: arabština
– Používané jazyky: angličtina, němčina, francouzština
– Měna: egyptská libra
– Časové pásmo: GMT + 2 (+1h oproti ČR v zimním období)
– Hlavní město: Káhira
– Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
– Mezinárodní předvolba: + 20
– Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky

Proč na dovolenou do Egypta?

Když se řekne Egypt, každý si v první chvíli vybaví pyramidy a další starověké památky, kterými tato země překypuje. Egypt však nabízí mnoho dalších atrakcí, například korály v Rudém moři, jež jsou rájem pro potápěče a milovníky šnorchlování.

Na své si zde přijdou i golfisté či turisté dávající přednost aktivnímu odpočinku a poznávání před pobytem na hotelové pláži. Těm můžeme doporučit plavbu lodí po Nilu, při které zažijí spoustu nezapomenutelných okamžiků.

Právě kolem řeky Nil vznikla jedna z prvních civilizací v dějinách lidstva, jejíž památky obdivujeme dodnes. Nejznámějšími poklady této velkolepé kultury jsou kolosální chrámy Abú Simbela v Údolí Králů, pyramidy v Gíze a velkolepý královský kult v Luxoru a Karnaku.

Počasí a podnebí v Egyptě

Egypt leží v subtropickém podnebném pásu a je pro něj typické celoroční horké a velmi suché klima. Srážky se vyskytují jen ojediněle, a to v zimních měsících a především na severu v oblasti Alexandrie. Na jihu naopak prší jen zřídka, v pouštních oázách pak téměř vůbec. Většinu Egypta tvoří pouště a pro ty jsou typické velké výkyvy teplot mezi dnem a nocí.

Ideálním obdobím pro dovolenou v Egyptě je jaro a podzim, kdy teploty již šplhají k 30 °C a i moře je příjemně vyhřáté, na jaře většinou na 22 °C, na podzim až na 24 °C. V závěru jara však musíte počítat s nepříjemnými větry, tzv. Khamaseen ohlašujícími příchod horkého léta.

Víza do Egypta

Pokud občan ČR cestuje do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuwejba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není zapotřebí víz. Pokud však chce cestovat mimo Sinaj, musí si vízum zajistit.

Vízum je možné získat na egyptském velvyslanectví v Praze. Držitelé českého pasu mohou o víza žádat také při příletu na letiště.

Egypt striktně trvá na dodržení 6měsíční lhůty platnosti pasu po ukončení pobytu v Egyptě. Cestující s pasy s kratší platností nebudou již v ČR na letišti odbaveni!

Zdravotní informace – očkování

Pro vstup do Egypta není povinné žádné očkování. Mezi doporučené očkování patří:

  • tetanus – zrychlené očkování proti tetanu lze provést podáním 2 dávek v měsíčním intervalu (před cestou) a 3. dávku po 6 měsících (tj. např. po návratu)
  • hepatitida A – očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
  • hepatitida B – vysoce spolehlivá ochrana je zajištěna očkováním se 3 dávkami ve schématu 0., 1. a 6. měsíc, tj. 3. dávka by měla být podána nejpozději 10 dní před odjezdem

Další informace o zdravotní péči v Egyptě naleznete na www.mzv.cz.

Všeobecné informace o Egyptě

Stát Egypt leží v severovýchodní Africe, malou částí zasahuje také do Asie. Na západě hraničí s Libyí, na jihu se Súdánem, na severovýchodě s Izraelem. Ze severu egyptské břehy omývá Středozemní moře, z východu Rudé moře. V Egyptě žije asi 97 milionů obyvatel, z toho bezmála 20 milionů v hlavním městě Káhiře. Hlavou státu je od roku 2014 prezident Abd al-Fattáh as-Sísí. Úředním jazykem v Egyptě je arabština, na většině míst se ale domluvíte anglicky.

Tato země je známá především díky starověké civilizaci a několika světově proslulým monumentům, jako jsou například pyramidy v Gíze a Velká sfinga. Město Luxor, které se nachází na jihu Egypta, skrývá početné starověké artefakty, jako například chrámový komplex Karnak a Údolí králů. Egypťané jsou obecně považováni za kulturně a politicky důležitý národ Středního východu.

Místní kuchyně …

Tradiční egyptské pokrmy jsou ovlivněny arabskou, tureckou a také středomořskou kuchyní. Když začneme hezky popořadě, už výběr předkrmů ohromuje. Předkrmy se nazývají mezze a bývají servírovány na malých talířcích s chlebovou plackou. Určitě vyzkoušejte čerstvý salát tabbouleh s množstvím petrželky a pšeničné krupice, smažené kuličky kibbeh z mletého jehněčího, nebo knedlíky plněné zeleninou, nazývané sambousek.

Jako hlavní chod je podáváno grilované maso skopové, jehněčí, kuřecí nebo hovězí, občas také připravované v bylinném vývaru. Nápadití jsou Egypťané při přípravě ryb a mořských plodů. Dle jednotlivých pobřežních oblastí servírují chobotnice, krevety a humry na nespočet způsobů. Velice rozmanitá je ale také paleta vegetariánských jídel.

Na závěr hostiny jsou podávány zpravidla velmi sladké dezerty nebo pečivo, jako například baklava, což je listové těsto s ořechy a sirupem nebo medem.

V Egyptě se pije hlavně čaj, především ibiškový nebo černý, a také káva. Vedle toho tu samozřejmě mají i řadu osvěžujících nápojů, např. limetkové šťávy, šťávy z cukrové třtiny nebo tamarhindi – nakyslý čajový nápoj z dužiny indických datlí.


Výhodné cestování na dovolenou přes | STUDENT | AGENCY |

Ani o korunu navíc

Zde nakupujete za stejné ceny i se stejnými výhodami jako v Cestovní kanceláři

Parkování na letišti ZDARMA

K vybraným zájezdům získáte parkování na letišti ZDARMA nebo za zvýhodněnou cenu

Doprava na letiště ZDARMA

Zajistíme vám k vybraným zájezdům dopravu na letiště autobusy RegioJet ZDARMA


0 Shares
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien
Share via
Copy link
Powered by Social Snap