SketchUp Autoresponder FREE - 500 emailů Heureka - srovnání cen Důležitá telefonní čísla Výsledky Dovolená Kontakt ...

Google prodal SketchUp společnosti TrimbleV roce 2013 prodal Google program SketchUp firmě Trimble.

Google zhruba po 6 letech prodal SketchUp firmě Trimble. SketchUp momentálně patří mezi nejpoužívanější programy pro tvorbu 3D modelů na celém světě. Google pomocí tohoto programu (ve free verzi) nabidnul uživatelům nástroj, kterým je možné vytvořit 3D objekt a uložit jej na mapu Google Earth. Google zaznamenal, že za poslední rok si SketchUp stáhlo celkem 30 miliónů lidí.

Je důležité i uvědomit, že Google tento program nevyvinul, ale koupil v roce 2006. Po jeho získání jej něco málo vylepšil a zahrnul do svého širokého portfólia služeb s návazností na Google Earth. Zhruba v polovině roku 2012 tento úspěšný program prodal firmě Trimble. V současnosti nový vlastník SketchUp-u nevydal zatím žádné oficiální stanovisko co s tímto programem zamýšlí. Pouze je známo jediné stanovisko ohledně free verze, která by i nadále měla být v blízké budoucnosti zdarma.

Společnost Trimble podle neoficiálních zdrojů uvedla, že chce i nadále spolupracovat na rozvoji služby SketchUp 3D s Warehouse, což je vlastně online prostor pro 3D modely, čímž se stane partnerem společnosti Google. Trimble je výrobcem přístrojů pro geodezii, navigací a mapování. Dále se chce také zaměřit na přesné 3D modely. Nákupem SketchUp-u se jeho plány stanou reálnější.

  

Zdroj pro článek:

  • www.gisportal.cz
  • http://magazin.stahuj.centrum.cz

…..

Další návody pro SketchUp:
Seznam všech kapitol najdete po kliknutí zde.

……Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční nezávislost Heureka - srovnání cen Spotify Rádia Dovolená Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap