VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač

Import 3D objektu ve formátu 3ds do SketchUp-uverze 8, anglická verze

Import libovolného 3D objektu ve formátu 3ds (Autodesk 3ds Max) do Google SketchUp Free provedeme pomocí příkazu Import.

Pro ukázání postupu jak importovat 3D objekt (formát 3ds) použiji židli, která byla vytvořena v programu Autodesk 3ds Max.

Postup importu:

V programu Google SketchUp vybereme v horním menu File => Import … => a následně se zobrazí okno: Otevřít ve kterém vybereme požadovanou židli pro import (viz. picture below).Než provedeme samotný import je nutné provést nastavení pro tento formát. Nastavení provedeme pomocí tlačítka Options … , které je vidět na obrázku výše – pravá strana. Po kliknutí na toto tlačítko se zobrazí okno: 3DS Import Options (viz. obrázek níže). Nastavení provedeme podle tohoto obrázku a potvrdíme jej kliknutím na tlačítko OK.

Posledním krokem pro úspěšný import je vybrání 3D objektu v okně: Otevřít a kliknout na tlačítko Otevřít. Tímto by mělo dojít k úspěšnému importu v programu Google SketchUp Free.

 …….

3D objekty ve formátu 3ds lze stáhnout například zde:

– Archiv 3D   ………… odkaz: http://archive3d.net/

……

Další návody pro SketchUp:
Seznam všech kapitol najdete po kliknutí zde.

……Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap