fbpx


Jak na generační koupelnyKoupelny se proměňují v každé etapě lidského života. Jiné potřeby mají mladí lidé, jiné rodiny s malými dětmi a rozdíly najdeme i v koupelnách určených pro seniory.

Koupelna pro single jedince …

Svobodní lidé, užívající si život jako single, nepotřebují k běžnému mytí a relaxaci velkou koupelnu, ale vyžadují kvalitní  materiály, funkční zařízení a neméně důležitou roli hrají designové doplňky, obvykle s minimalistickým výrazem. I do malého prostoru se může vejít dostatek koupelnového nábytku. Stačí si jen vybrat varianty s malou hloubkou skříněk.

V mini verzích se prodávají také umyvadla a sprchové kouty, které nezabírají zbytečně velkou plochu. Potřebnou úložnou plochu vyřeší i závěsné poličky. Nemělo by chybět dostatečné množství světel a vhodná je výmalba a vybavení ve světlých barvách.

Koupelna pro velkou rodinu …

Nezáleží na tom, zda máte jedno, či dvě děti, vždy je ale třeba myslet na to, aby je to v koupelně bavilo, aby k nim byla uživatelsky přívětivá, a hlavně bezpečná. Prim hraje světlý interiér a doplňky, které jim pomohou překonat různé nástrahy vyplývající z jejich věku.

Do vybavení rodinné koupelny patří dvě umyvadla, jež eliminují ranní spěch, a sprchový kout s vanou, které by měly mít protiskluzové dno. Nebezpečí uklouznutí snižuje i protiskluzová podložka. Umývání malým dětem usnadní stabilní nášlapná stolička, vyplatí se termostatické baterie s možností nastavení teploty vody a časovače.

Koupelny pro seniory …

S přibývajícími roky se snižuje mobilita a objevují se různé zdravotní potíže znásobující nebezpečí pádu a zranění v koupelně. Vhodným vybavením tak bude sedátko ve sprše, výše usazená toaleta nebo protiskluzová podlaha, která eliminuje případný pád. I pro seniory je vhodná termostatická baterie s možností nastavení teploty snižující riziko opaření.Pro sprchovou variantu volíme co nejdelší hadici pro pohodlné sprchování. Ztížené vstávání a usedání vyžaduje bezpečnostní madla. Pro majitele vany je praktickým pomocníkem sedátko ulehčující pohyb uvnitř a schůdky umožňující bezpečný vstup do vany.


bydlenimagazin.cz – interiér

Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Shares
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien
Share via
Copy link
Powered by Social Snap