VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač

Jak nastavit, aby se nás Google Chrome zeptal, kam uložit stahovaný soubor?Popsáno pro Google Chrome verze 68.0.3440.106 … u ostatních verzí bude postup velmi podobný.

Při stahování se nás Google Chrome nezeptá, kam chceme uložit stažený soubor a automaticky začne stahovat? Stažený soubor je pak defaultně uložen do složky Download, kterou najdeme v profilu uživatele.

My ale chceme, aby se nás Google Chrome zeptal, kam stažený soubor je možné uložit – libovolně v našem PC. Na obrázku níže vidíme ukázku, kde stahujeme instalační soubor programu Skype.

.

Ukážeme si jak nastavit, aby se nás Google Chrome zeptal na cestu pro uložení …

Klikneme v pravé horní části na 3 tečky => a následně vybereme Nastavení => …… tím se dostaneme do prostředí pro nastavení různých vlastnosti tohoto prohlížeče. Srolujeme dolů a klikneme na … Rozšířená nastavení … a tím se nám zobrazí další možnosti (viz. obrázek níže).

Nyní najdeme položku … Stažené soubory a zde u položky … „Před stažením se vždy zeptat na místo uložení každého souboru“ provedeme zatržení (viz. obrázek níže).

Nyní není potřeba nic ukládat, ale stačí znovu spustit prohlížeč Google Chrome.

Tím jsme provedli nastavení – kam uložit stahovaný soubor v Google Chrome.

.

>> Další podobné články …

Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap