VIP SketchUp SketchUp Heureka - srovnání cen Důležitá telefonní čísla Výsledky Dovolená Srovnávač

Je možné se lehce posouvat v životě?

Chceme-li se v životě posunout dál musíme si to pořádně odmakal? Pokud jsme se rozhodli, že sami sebe potřebujeme rozvíjet, tak jsme začali na sobě více pracovat. Pociťujeme-li při nových návycích nějaké napětí popřípadě nervozitu.

Možná, že je vhodné v tento moment něco pochopit. Jak vlastně správně sebe posunout o kus dopředu a přitom být stále v pohodě. Řešení je možné najít tím, že se zastavíme a budeme sami se sebou někde v přírodě. Je důležité načerpat energii, protože zase přijdou okamžiky, kdy na cestě za lepšími zítřky budeme nervozní a možná i pochybovat.

Nic se neděje, vše je jak má být … prostě si vlastní změnu musíme odmakat.

Chceme-li v životě pro nás více hojnosti ať už v podobě:

– financí
– lepších vztahů
– lépe vypadat
apod.

Je opravdu nezbytné si tuto hojnost tvrdě odpracovat? Každý člověk má v sobě nějaké programy, které mu byli uloženy do paměti. Jedním ze známých programů je „Abys byl úspěšný musíš tvrdě pracovat“. Opravdu by to nemohlo jít daleko snadněji a lehce, protože pokud budeme tvrdě pracovat, tak budeme zanedbávat rodinu a vztahy se svými přáteli. Je vhodné se nad tím zamyslet a zde je to srozumitelně vysvětleno.

Máme svoje sny a snažíme se jít za těmito sny pomocí představ. Ve finále zjistíme, že něco si představovat vlastně vůbec nefunguje. Přejeme si dům a bydlíme v garsonce, chceme mít peníze a přitom žijeme od výplaty k výplatě. V čem je vlastně problém? Proč se nám nedaří jít za těmito sny? Možná je to tím, že lidé uvěří příběhům, protože jim to dává naději na lepší život.

Co nás vlastně na konec drží zpátky? Jsou to jednoduše naše výsledky. Chceme, aby tyto výsledky byli dosažitelné a po dosažení byli neustále trvalé.

Tvrdá práce může do jisté míry fungovat. To znamená, že každý den pracujeme na určitých úkolech a pokud tuto práci opakujeme budeme v ní neustále lepší a lepší. To znamená že na ně budeme potřebovat méně času. Pokud, ale budeme chtít pořád růst, tak po určitém čase musíme narazit na svůj strop. A co teď, jak to udělat? Najednou máme problém, který je vhodné vyřešit.

Pokud máme problém je správné ho řešit z vyšší úrovně než vznikl. Je třeba se řídit těmito kroky:

– vytvořit si strategii a plán
– naučit se novým schopnostem
– které ovlivňují moje chování

Další články o osobním rozvoji:
Seznam všech článků o osobním rozvoji najdeme zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční nezávislost Heureka - srovnání cen Spotify Rádia Dovolená Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap