VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač

Petr Molek – rekonstrukce bytu, recepceAutor těchto návrhů je Petr Molek, profesionální designér. Zaměřuje se především na interiérový a produktový design.

petr_molek_kontakt_4
Molek Petr, designer
Odkaz na web: www.ockodesign.cz
1) Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu měla začít návrhem kuchyně s obývací částí, kde měl být i malý prostor pro stolování pro tři osoby. Přání Sylvie a Martina z Prahy, bylo relativně dostatek. „Rádi bychom vytvořili útulný prostor pro bydlení, ale osobitě řešený. Hlavně nic jako u sousedů.V tomto domě jsme si již dva vybavené byty prošli, ale nebylo to ono“ říká s úsměvem paní Sylvie. Jedno z hlavních přání bylo, sedačkou oddělit alespoň částečně prostor mezi obývací a kuchyňskou částí. „Orientace sedačky na okno nám nevadí, raději se díváme z okna než na televizi. Ano, na televizi někdy také dojde, nebo si něco pustíme na počítači, ale to jen sporadicky“ vysvětluje pan Martin.

Právě proto Z tohoto důvodu jsem navrhnul orientaci sedačky tak, aby bylo možné kochat se výhledem z okna, nebo sledovat televizi či monitor. Vybavení místnosti jsme společně zvolili spíše moderní, v barevnosti pistácie a cappuccino. Hlavní myšlenkou interiéru, je opakující se motiv klubíčka který propojuje jednotlivé zóny místnosti. Dnes kdy nejsme technologicky omezeni takřka ničím, je možné nechat si vytvořit na zakázku potisk čehokoli. Navrhnul jsem tedy, vytvořit tepetu na zakázku v kombinaci s potištěným skleněným obkladem za kucyhní a potištěnými skleněnými posuvnými dveřmi do chodby.

Ve středu obývací části je koberec s vysokým chlupem, který bude sloužit jako hrací plocha pro děti. Ostatně proto zde chybí i konferenční stolek. Čistotu interiéru dodává skryté PC v pracovně, v kuchyni pak bezůchytkové otevírání horní řady horních skříněk a skrytý odsavač.

Ukázka návrhů rekonstrukce bytu:

…….2) Recepce

Požadavky paní Veroniky, majitelky advokátní kanceláře, byly zdánlivě jednoduché. Místnost musí sloužit jako recepce a kancelářská kuchyňka pro přípravu občerstvení pro hosty, ale i samoobslužně pro zaměstnance. K dalším požadavkům patřilo vytvořit zde úložné prostory, skrýt bojler zavěšený na pravo od průchodu do kanceláří, skrýt rozvaděč a umístit někde průsvitné logo kanceláře. To v jakém stylu místnost bude, jsme řešili pouze okrajově. Snad jen přání, něco netradičního a moderního.

Celkový koncept místnosti jsem pojal jako reprezentativní recepci, ale i uklidňující a harmonickou oázu pro zaměstnance, kde si mohu dát kávu z presovače či se občerstvit jiným nápojem ze skryté lednice pod pracovní deskou. A pokud to má být jakási uklidňující oáza, nesmí zde chybět živé rostliny nebo alespoň prvky které toto evokují. Proto jsem bojler skryl do skříně v dřevodezénu, která má imitovat kmen stromu. Recepční funkci místnosti plní dlouhý recepční stůl s počítačem, který je obložen stejně jako radiátory, dekorativními panely. Tyto panely mají v příchozích evokovat buď kůru stromu nebo rozpraskanou suchou půdu. To už je na fantazii každého …

Ukázka návrhu recepce:

…….

Další návody pro SketchUp:
Seznam všech kapitol najdete po kliknutí zde.

……Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

3 komentáře: „Petr Molek – rekonstrukce bytu, recepce

 • ()
  Trvalý odkaz

  Dobrý večer,
  moc se mi líbí „zakrytování“ radiátoru a přední strana recepce.
  Chtěl bych se zeptat, zda je to možno vyřešit z dostupných produktu, či je to jen Váš nápad? Myslím ty frézované (či jak vyráběné) dílce.

  Děkuji

  Horák

  Reagovat
 • ()
  Trvalý odkaz

  Dobrý den pane Horáku.
  zde je mé tel. číslo 737167676….neváhejte zavolat, rád Vám vše vysvětlím.
  Petr Molek
  očkodesign

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap