VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač

Petr Molek – koupelna v šatněAutor těchto návrhů je Petr Molek, profesionální designér. Zaměřuje se především na interiérový a produktový design.

petr_molek_kontakt_4
Molek Petr, designer
Odkaz na web: www.ockodesign.cz
Návrh koupelny v šatně

Barevnost v návrhu jsem zvolil tak, aby působila příjemně ale hlavně útulně kvůli přímému sousedství s ložnicí. Některé z prvků budou zopakovány i v ložnici, ať už to bude tapeta s písmem, která je nyní za obrazem a kosmetickým stolkem, a nebo betonová stěrka, která je na stěnách v koupelně.

Myslím, že je hezký ale i praktický výklenek ve sprchovém koutě, kde lze odložit vše, co jinak stojí na zemi. Něco takového bylo přáním budoucí obyvatelky paní Kateřiny, proto jsem rád že se podařilo toto přání splnit, protože ne vždy je pro výklenek vhodná zeď, nebo dostatek místa. Takřka komixová imitace květiny v květináči na levo od záchodu, je designový záchodový kartáč (štětka) od výrobce Alessi. Ano, i taková věc může mít nápad a může vás potěšit :). Záchod i umyvadla jsou z jednotné řady laufen Alessi. Nad umyvadly jsou zavěšena krásná světla „beat“ od britského designera Toma Dixona.

Betonová stěrka (též cementová) která je použita v koupelně, je nejen moderní a hezká, ale i praktická. Vlastnosti betonové stěrky ve srovnání s klasickým obkladem vyhrávají na celé čáře. Stěrka je samozřejmě voděodolná, ale také hodně pevná a proto je odolná proti oděru. Také je oproti obkladům bezspárová, takže odpadá náročná údržba spár které se stejně časem zabarví. Stěna opatřená tímto povrchem je bezprašná a absolutně hladká a příjemná na dotek. Na podlaze je použita velkoformátová řezaná dlažba, v kombnaci s vinylovou podlahou. V části, kde končí skříně otevřenými policemi, lze ukládat věci denní potřeby a přesto jsou skryty před zraky přicházejícího. Ve spodní části je pak skrytý koš na prádlo.

Jsem rád, že jsme se s paní Kateřinou shodli na výrazně zdobeném kosmetickém stolku a zrcadle. Tyto dva kusy nábytku tvoří v takto moderním interiéru příjemný protipól a tím se stávají jeho přirozenou součástí. Uprostřed místnosti je umístěno sofa, které může sloužit nejen k pohodlnému sezení, ale i k přechodnému odložení svršků při vstupu do koupelny…

Autor článku: Molek PetrUkázka návrhu koupelny v šatně:

Další návody pro SketchUp:
Seznam všech kapitol najdete po kliknutí zde.Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap