VIP SketchUp SketchUp Heureka - srovnání cen Důležitá telefonní čísla Výsledky Dovolená Kontakt ...

Nastavení oznámení ve [Windows 10]Oznámení – je jinými slovy vyskakovací okno, které se zobrazuje v pravé části obrazovky. Toto oznámení se zobrazuje například, když přijde email, připojíme flash disk apod.

ukazka_oznameni_windows-10_1

Nastavení doby určené pro zobrazení oznámení (na monitoru)

Standardně je – doba oznámení ve Windows 10 nastavena na 5 sekund. Jde vlastně o nejkratší možnou dobu. Pokud ji chceme prodloužit, tak postupujeme podle kroků, které najdeme níže.

Postup pro nastavení doby oznámení:

Klikneme na Start => Nastavení => poté vybereme Usnadnění přístupu => tím se zobrazí okno: Nastavení a vlevo ve spodní části vybereme Další možnosti => následně a vpravo si můžeme dobu pro oznámení nastavit v části „Zobrazit oznámení po dobu“ (viz. obrázek níže).

nastaveni_oznameni_windows-10_2Základní nastavení pro oznámení (notifikaci)

Úplné základní nastavení pro “oznámení” se týká například pří zamykání obrazovky, vložení USB-čka do počítače apod. Pokud chceme toto oznámení nastavit postupujeme podle těchto kroků:

Postup pro nastavení základního oznámení:

Klikneme na Start => vybereme Nastavení (ozubené kolečko) => Systém => v levé části vybereme Oznámení a akce => nyní trochu srolujeme dolů a zobrazí se sekce pro Oznámení. Zde můžeme provést základní nastavení (viz. obrázek níže).

nastaveni_oznameni_windows-10_3

Jak zakázat vybraným aplikacím zobrazit oznámení?

V některých případech se nám bude hodit zakázat zobrazit oznámení pro určité programy. Níže si ukážeme jak to vlastně udělat (nastavit).

Postup pro zakázání oznámení u konkrétních programů:

Klikneme na Start => vybereme Nastavení (ozubené kolečko) => Systém => v levé části vybereme Oznámení a akce => nyní hodně srolujeme dolů. Tím se zobrazí sekce: Zobrazení oznámení od těchto odesílatelů. Zde provedeme nastavení, které se týká určitých programů (viz. obrázek níže).

nastaveni_oznameni_windows-10_4

Tím jsem si ukázali jak je možné nastavit “oznámení” (notifikaci) ve Windows 10.

.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční nezávislost Heureka - srovnání cen Spotify Rádia Dovolená Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap