Kurzy.cz Akcie Burza Burza PX50 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: RMSystem PK30 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: ČEZ 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: ERSTE GROUP BANK A 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: KOMERČNÍ BANKA 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: O2 C.R. 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí:
VIP SketchUp SketchUp Heureka - srovnání cen Počasí Výsledky Dovolená Srovnávač

Nastavení WiFi-routeru doma či v kancelářiKoupili jsme si nový Wifi-router v obchodě a nyní ho potřebujeme nastavit v naší počítačové síti, ať už doma nebo v kanceláři? Stačí dodržet pár kroků a nastavení je hotové.

Pokud nechceme nic nastavovat


Pokud nechceme nic nastavovat a nemusíme s důvodů malé počítačové sítě, tak stačí Wifi-router připojit do elektriky a Ethernet (UTP kabel) připojitdo WAN portu. Po chvíli začne fungovat WiFi a pro připojení mobilů, tabletů či notebooků zadáme heslo, které většinou najdeme na spodní straně našeho Wifi-routeru (hledáme Wireless Password).


Jednotlivé kroky pro nastavení …

1. krok (připojení WiFi-routeru k PC)

Pro prvotní nastavení připojíme Wifi-router pomocí LAN-ky do počítače přes Ethernet – UTP kabel (konektor RJ45), bývá součást balení u nového WiFi- routeru.

2. krok (přihlášení do administrace)

Do webového prohlížeče napíšeme IP adresu Wifi-routeru. Nejčastěji to bývá:

192.168.0.1 nebo 192.168.1.1. Může být samozřejmě i jiná. Jaká je ta naše správná IP adresa zjistíme buďto na spodu WiFi-routeru nebo v přibalené příručce.

Na obrázku níže vidíme ukázku jak se přihlásit do administrace Wifi-routeru …Přihlašovací údaje najdeme v příručce nebo na spodní straně WiFi-routeru.

3. krok (změna přihlašovacích údajů do administrace)

Důležité:

Je vhodné si nastavit vlastní přihlášení do administrace Wifi-routeru. Tím docílíme větší bezpečnosti pro případné útoky na prolomení hesla.

Změníme přihlášení do Administrace Wifi-routeru. V administraci hledáme položku … System Tools => Password (například obrázek níže).

Tím vytvoříme nové hodnoty pro přihlášení do administrace … 🙂 .

4. krok (nastavení vlastního hesla pro Wifi)

Nastavení hesla pro připojení k WiFi nestavíme jak pro frekvenci 2,4 GHz, tak pro 5 GHz.

Na obrázku níže vidíme ukázku, kde nastavujeme heslo pro frekvenci 5 GHz.

5. krok (nastavení názvu WiFi – SSID)

Nastavení názvu WiFi nastavíme jak pro frekvenci 2,4 GHz, tak pro 5 GHz.

Na obrázku níže vidíme ukázku, kde nastavujeme název WiFi pro frekvenci 5 GHz.

6. krok (připojení Ethernetu – UTP kabelu do WAN portu)

Pokud máme provedeno nastavení, odhlásíme se z administrace WiFi-routeru. Nyní připojíme WiFi-router do WAN portu. Po malé chvilce by vše mělo fungovat a můžeme se přihlásit k WiFi mobilem, tabletem či notebookem.

Nejprodávanější WiFi routery a zesilovače WiFi signálu

 

.


Další poznámky …

Někdy se stává, že nefunguje WiFi, pro běžnou opravu stačí vypnout a zapnout WiFi-router. Po malé chvilce by mělo vše fungovat.

Pokud stiskneme na zadní straně reset, tak se WiFi-router nastaví do továrního nastavení a veškeré naše nastavení je pryč (vlastní nastavení musíme provést znovu).


Kdy je vhodné nastavit Wifi-router, aby byl pouze „AP-ško“ ?

Pokud chceme pouze rozšířit WiFi signál a nevytvářet podsíť, tak přepneme v administraci WiFi-router do módu AP (Access Point).

Mód AP-čko – se používá, pokud máme v počítačové síti jeden hlavní WiFi-router a další přidaný. Tento přidaný WiFi-router pouze slouží k posílení WiFi signálu a nastavujeme ho jako AP-čko (Access Point). U AP-čka používáme pouze LAN porty a WAN port se nepoužívá.

Více informací o nastavení WiFi-routeru jako AP-čko je možné se dočíst zde:

https://www.radekryznar.cz/nastaveni-wifi-routeru-v-siti-jako-ap-cko-nikoli-vytvoreni-dalsi-podsite/

>> Další podobné články …Nejprodávanější WiFi routery a zesilovače WiFi signálu

 

.Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční nezávislost Heureka - srovnání cen Spotify Rádia Dovolená Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap