SketchUp Autoresponder FREE - 500 emailů Heureka - srovnání cen Důležitá telefonní čísla Výsledky Dovolená Kontakt ...

Nastavení Wifi-routeru v síti jako AP-čko (nikoli vytvoření další podsítě)Jak jednoduše nastavit, aby wifi-router byl pouze jako AP-čko a nevytvořil podsíť. V tomto návodu je použit wifi-router … TP-LINK AC1200.

Co je to směrovač (router)?

Router – někdy se používá počeštělý výraz Směrovač, je zařízení, které se používá pro vytvoření a řízení lokální počítačové sítě. Zprostředkovává připojení na internet nebo do jiných částí sítě a zároveň umí připojit zařízení do sítě. Tradiční router je zpravidla jen kabelový. Zařízení, které má navíc ještě možnost šířit síť pomocí wifi signálu se nazývá Wifi router.

K čemu se používá router v praxi?

Router je v každé síti to podstatné zařízení, které ji řídí. Umí směřovat provoz, tedy rozdělovat provoz na síti mezi více připojených zařízení, jednotlivým zařízením přiděluje jejich IP adresy, případně řeší “spravedlivé” rozdělení celého pásma v síti tak, aby se provoz v síti neucpal. Tedy například pokud někdo bude stahovat velký soubor nebo přehrávat film, aby ostatní mohli také pracovat (tzv. QoS)

V domácí síti například router zprostředkovává připojení na internet a řídí vaši domácí síť. V naprosté většině případů domácnosti používají Wifi router, který umí všechno zmíněné také bezdrátově ().

Ve firemní síti se používá router buď stejně jako v domácnosti nebo pro propojení dvou stejných počítačových sítí, tedy dvou částí firemní sítě.

Routery jsou jedním z klíčových prvků celosvětové sítě internet, která je vlastně tvořena jednotlivými sítěmi, které jsou spojené routery.
.Nastavení wifi-routeru v rámci jedné sítě (AP-čko)

Pro přidání směrovače v rámci jedné sítě (AP zařízení) nám většinou postačí, když nepoužijeme WAN port. Takže, kabely UTP napojíme do LAN portů dle obrázku níže.

Na obrázku níže vidíme nastavení wifi-routeru (není použit WAN port).

Obrázek níže (nastavení) je pro wifi-router TP-LINK … AC 1200.

Wifi router je připojen pouze do LAN sítě a tím nevznikla podsíť.

.

Co je to AP (AP-čko)?

AP – zajišťuje pouze spojení mezi zařízeními z jednoho subnetu, zatímco router zajišťuje komunikaci mezi zařízeními v různých částech sítě (subnetech).

.

Zdroj:
https://managementmania.com/cs/smerovac-router

.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční nezávislost Heureka - srovnání cen Spotify Rádia Dovolená Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap