VIP SketchUp SketchUp Výsledky Interiéry Srovnávač

Nová verze programu SketchUp pro rok 2013 má označení Make (freeware)V pondělí dne 3.6.2013 jsem byl osobně na prezentaci programu SketchUp v Brně. Samotná prezentace se skládala z několik bodů a to: seznámení s programem, následné jeho využívání v praxi zejména pro navrhování interiérů. Posledním bodem této prezentace bylo představení nové verze Programu SketchUp pro rok 2013.

Jak asi všichni víme novým majitelem programu SketchUp se stala v roce 2012 firma Trimble a s tím jsou spojení i některé změny, které se týkají cenové politiky (ale o tom později).

 Popis: Software (ke stažení):
Zde lze stáhnout SketchUp Make verze 13 i s ostatními funkcemi, které jsou použity u PRO verze (funkčnost nástrojů použitých u PRO verze je časově omezena).

software ke stažení           

Software: SketchUp v13.0.3689 Make (EN)


Novinky v programu jsou následující:

panely nástrojů        – dostali nový vzhled,
šrafování                  – teď můžete šrafovat cokoli budete chtít,
rozšířující pluginy    – nonstop knihovna pluginů pro všechny (pluginy hledáme přímo ve
………………………….          SketchUpu nikoli jak tomu bylo dříve samostatně na internetu),
rychlejší rendering,
exporty videí,
a mnoho dalšího …

…….SketchUp Make 2013 - o programu.
SketchUp Make 2013 – o programu.
…….

Funkčnost pluginů na nové verzi SketchUp Make:
Pluginy, které používáte na starších verzích SketchUpu by měli být funkční i na této nové verzi. Pokud by některý nefungoval je nutné nějaký čas vydržet a výrobci pluginů vše přizpůsobí pro tuto novou verzi. Podmínkou je, že výrobce pluginu nadále existuje (podniká).

Cenová politika pro verzi ZDARMA s označením Make:
Tato verze však má jako první „free“ verze v licenčních podmínkách uvedeno, že nesmí být používána ke komerčním účelům!!!  (Toto omezení u předchozích free verzích nebylo uvedeno).

Další změny se týkají programu LayOut, který je součástí placené verze SketchUpu s označením PRO 2013. Mým cílem je, ale zaměřit se na těchto stránkách zejména free verzi, a proto se o této změně dále nebudu rozepisovat.

…….

.Zdroj pro článek:
.http://www.3epraha.cz

……

Další návody pro SketchUp:
Seznam všech kapitol najdete po kliknutí zde.

……Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

5 komentářů: „Nová verze programu SketchUp pro rok 2013 má označení Make (freeware)

  • ()
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,
   čeština která je určená pro Google SketchUp v 8 free nepujde nainstalovat na verzi Make. Je zde absolutně jiná cesta pro umístění češtiny než je tomu u verze 8.

   Vzhledem k informaci, že má SketchUp každý rok vyjít v nové verzi jsem se rozhodl, že český překlad opět vytvořím až pro verzi 2014. Vlastníkem programu SketchUp je firma Trimble, která se zavázala, že bude každý rok uvolňovat novou verzi….tak uvidíme…:).

   Reagovat
 • ()
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: mám problém se stahováním předmětů ve Sketch Up. Používala jsem SU 2013, ale přestalo mi to jít, otevřelo se mi okno 3D Warehouse, ale prázdné. Stáhla jsem si SU Make, ale je to stejné. Předměty mi jdou stáhnout jen z toho malého okýnka přímo (Components), ale nic mi nejde rozkliknout. Mohl byste mi poradit, co s tím? Předem moc děkuji!

  Reagovat
  • ()
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, Gabrielo,

   podle mě máte problém s připojením k internetu. Data (skříňky) která jsou zobrazena v okně 3D Warehouse jsou zobrazena pouze pokud máte správné připojení k internetu. Můžete mít problém s proxy serverem …. ale popravdě nevím proč k tomu došlo.

   Sám jsem takový to problém ještě neřešil. Omlouvám se, ale přesně nevím. Je to opravdu specifický problém.

   Radek

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Share
Share via
Copy link
Powered by Social Snap