Kurzy.cz Akcie Burza Burza PX50 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: RMSystem PK30 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: ČEZ 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: ERSTE GROUP BANK A 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: KOMERČNÍ BANKA 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: O2 C.R. 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí:
VIP SketchUp SketchUp Heureka - srovnání cen Počasí Výsledky Dovolená Srovnávač

Nová verze [WordPressu] 5.0.3 mnohé změnila a možná trochu zkomplikovala tvorbu nových článkůNa co si dát pozor?

Je vhodné odinstalovat plugin Gutenberg (viz. obrázek níže), který měl za úkol zobrazit příspěvky pro nové prostředí WordPressu. Ale v tuto chvíli už pracujeme ve verzi 5.0.3, která nové zobrazení příspěvku má implementováno v sobě.


Poznámka:

Zde popisuji, co jsme museli nastavit na tomto blogu (RRblog – radekryznar.cz). Musíme si uvědomit, že na jiném blogu, který běží pod WordPressem to může bát trochu jinak.


 

Starší příspěvky jsou nyní zobrazeny v novém editoru

Pokud otevřeme starý příspěvek, tak je zobrazen v novém editoru (viz. obrázek níže).Ukázka prostředí pro nový příspěvek (nový článek)

Tvorba nových příspěvků

Při vytvoření nového příspěvku máme dvě možnosti.

První možnost je ta, že příspěvek je vytvořen ve starém prostředí a následná úprava je pomocí nového editoru nebo nový příspěvek otevřeme přímo v novém prostředí.

1) Nový příspěvek je vytvořen pomocí starého editoru, editace je pomocí nového prostředí

Nový příspěvek je zobrazen v klasickém editoru, až jeho následná úprava je provedena pomocí nového editoru (viz. obrázek níže).

2) Nový příspěvek je vytvořen přímo v novém prostředí

Pokud chceme nový příspěvek nebo stránku vytvořit v novém editoru musíme nastavit ve WordPressu toto zobrazení.

Nastavení provedeme takto:

Jdeme v pravé části do Nastavení => Page Builder => nyní zrušíme zatržení (Poloveno) u kolonky … Use Classic Editor for new posts  (viz. obrázek níže).

Nastavení SEO u nových příspěvků – plugin All in One SEO

Prozatím máme problém s nastavením SEA u pluginu All in One SEO. Tento plugin prozatím není plně kompatibilní s WordPress-em verze 5.0.3.

SEO je možné zadat v seznamu příspěvků, kde u sloupců…  Název SEO, Popis SEO, Klíčová slova SEO klikneme na ikonu tužky a zadáme text.

Text (pro SEO) uložíme kliknutím na zelenou ikonu fajfky (viz. obrázek níže).

Následně vidíme SEO uložené u nového příspěvku (viz. obrázek níže).

.Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční nezávislost Heureka - srovnání cen Spotify Rádia Dovolená Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap