Kurzy.cz Akcie Burza Burza PX50 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: RMSystem PK30 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: ČEZ 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: ERSTE GROUP BANK A 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: KOMERČNÍ BANKA 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: O2 C.R. 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí:
VIP SketchUp SketchUp Heureka - srovnání cen Počasí Výsledky Dovolená Srovnávač

Odinstalování programů ve [Windows 10] včetně smazání z registruWindows 10 nabízí odinstalování programu standardním (základním) způsobem, jak jsme byli zvyklí již u předchozích verzí Windowsů. Pokud, ale chceme odinstalovat program včetně registru, lze v tomto případě použít jednoduchý program … Revo Uninstaller.

Program Revo Uninstaller je možné stáhnout zde:

www.slunecnice.cz

Co je to registr ve Windows?
Systémový registr Windows je alfa a omega konfigurace operačního systému. Jedná se o obří databázi, ve které je uloženo nastavení systému a i mnoha aplikací třetích stran. Registr Windows má stromovou strukturu tzv. klíčů a jejích hodnot.

Stručný postup odinstalování programu ve Windows 10 pomocí Revo Uninstaller:Bereme v potaz to, že program Revo Uninstaller máme stažená a nainstalovaný. V tuto chvíli ho tedy spustíme a ukážeme si jak odinstalovat nějaký program.

V tomto návodu si odinstalujeme program … FileZilla Client (prohlížečka obrázků).

1) Dvakrát klikneme na řádek programu FileZilla Client a zobrazí se okno samotného průvodce pro odinstalování programu (viz. obrázek níže).

2) Po dokončení průvodce pro odinstalování programu se obrazí okno, kde zatrhneme, že nechceme restartovat PC a klikneme na tlačítko Finish.

3) Nyní je zobrazeno okno pro skenování registrů, kde dojde k vyhledání všech klíčů pro konkrétní program. V tomto případě programu FileZilla Client.4) Výsledek skenování v registrech – všechny klíče smažeme tím, že klikneme vlevo dole na tlačítko Vybrat vše a následně na Vymazat.

5) Následně nás program upozorňuje, jestli chceme opravdu smazat všechny záznamy v registru.

6) Dalším krokem je smazání všech vytvořených souborů a složek od programu FileZilla Client.

7) Následně nás program upozorňuje, jestli chceme opravdu smazat všechny soubory a složky.

8) Nyní už neví vidět program FileZilla Client v seznamu všech nainstalovaných programů – Revo Uninstaller (viz. obrázek níže).

Tím jsme úspěšně odinstalovali program i včetně všech registrů a zbytkových souborů.

.Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční nezávislost Heureka - srovnání cen Spotify Rádia Dovolená Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap