VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač

Popis funkce: Popis komponenty TruhlarTato funkce je přístupná pouze z kontextového menu a je možné ji použít pouze na komponenty.

Funkci použijeme pokud chceme, aby se vytvořená komponenta stala součástí projektu plugin-u Truhlář. Tím docílíme, že jednotlivé komponenty budou součástí nářezového plánu i všech soupisek.

Použití této funkce (Popis komponenty Truhlar) pro jeden 3D objekt

Nejprve musíme vytvořit 3D objekt => následně z něj vytvoříme komponentu => a nyní lze použít příkaz Popis komponenty Truhlar. Pro použití tohoto příkazu musíme udělat tyto kroky, označíme pouze jeden 3D objekt pr. tl. myši => z nabídky vybereme příkaz Popis komponenty Truhlar => zobrazí se dialogové okno pro přiřazení materiálu (viz. obrázek níže).

V rozbalovacím menu u dialogového okna jsou zobrazeny všechny materiály pro konkrétní projekt, kromě hran. Hrany se přidělují až v následujícím okně při definování deskového materiálu. Následně po kliknutí na tlačítko OK se zobrazí dialogové okno, které je rozdílné podle typu materiálu. Na obrázku níže je ukázka dialogového okna pro deskový materiál. 

K dílci (bok levý) byl  přiřazen materiál a následně název a popis komponenty, hrany a zda mají být respektovaná leta (směr podél vláken).

Přiřazení hran:
=> 1 dílec můře mít 2 typy hran
=> hrany které se budou hranovat označujeme písmenem (a, b):

a – hrany podél vláken
b – hrany napříč vláken

* – dvojitá tloušťka hrany pro dílce slepené k sobě
(rozměr desky je zmenšen o tloušťku hrany pro nářezový plán, samotná hrana bude s tímto dílem započtena do soupisky materiálů a tím i do ceny, ale pouze z poloviny)
Příklad označení hrany: abb*

=> systém pro označení hran dílců:

…….

Použití funkce (Popis komponenty Truhlar) – pro sestavu

Nejprve je nutné, aby jednotlivé 3D objekty byly vytvořeny jako komponenty (viz. Popis komponenty Truhlar – pro jeden 3D objekt). Následně použijeme tu samou funkci pro více označených komponentů – 2 a více (viz. obrázek níže).

Pomocí tohoto postupu je možné vytvořit sestavy skříněk a uložit je do komponentů (components). Z takto vytvořených skříněk je možné vytvořit obývací pokoj, kuchyň, pracovnu nebo libovolný interiér...

……

Další návody pro SketchUp:
Seznam všech kapitol najdete po kliknutí zde.

……Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač
1 Share
Share via
Copy link
Powered by Social Snap