VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač

Použití fotografií pro osobní i komerční webPro vložení obrázku na internet máme několik zásad, které je nutné dodržet, abychom neporušili autorská práva. Na webové stránky nemůžeme vložit libovolný obrázek, který se nám zrovna libí. Pokud tak učiníme bez souhlasu autora, můžeme být pokutováni dle zákona. Na následujících řádcích uvádím možnosti jak postupovat dle zákona:

1. možnost

Použitím plugin-u do WordPressu který se jmenuje: Photo Dropper. Tento plugin vyhledává fotky z databáze FLIKR a po vložení obrázku na stránku automaticky ukáže dole pod obrázkem odkaz na web autora. Vyhledávání obrázku je zde pouze anglicky. Z této databáze můžeme fotky vložit jak na komerční i nekomerční web.

2. možnost

Pomocí webové stránky: PublicDomainPictures.net. Vyhledávání obrázku je možné i česky. Zde můžeme také fotky použít pro komerční i osobní web.

Odkaz:      http://www.publicdomainpictures.net/

3. možnost

Pomocí webové stránky: Pixmac. Česká databáze velmi kvalitních fotek. Vyhledávání obrázků je zde možné česky. Fotky lze získat pouze placenou formou. Minimální cena za fotku je cca 25 Kč. Vyhledávání obrázků je česky.

Odkaz:    http://www.pixmac.cz/.4. možnost

Pomocí webové stránky: Freepik

Odkaz:  http://www.freepik.com/

…….


Poznámky:

Výraz Royality free      – znamená tyto možnosti:

  • obrázek můžeme použít zdarma bez pravidelných poplatků za každé použití
  •  obrázek můžete použít za jednorázový poplatek
  •  atd.

..

Další návody pro WordPress:
Seznam všech kapitol najdeme zde.

..Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap