SketchUp Autoresponder FREE - 500 emailů Heureka - srovnání cen Důležitá telefonní čísla Výsledky Dovolená Kontakt ...

Pozitivním myšlením vytvoříme život podle svých představ

Pozitivní myšlení je duchovní technika a my se ji musíme učit právě tak, jako jsme se učili chodit, mluvit, jíst nebo plavat. V životě kráčí nejjistěji vpřed ten, kdo je nejlépe připravený.

Každá myšlenka mění náš osud, způsobuje štěstí nebo trápení, úspěch nebo smůlu, zdraví nebo nemoc. Proto se musíme naučit zacházet se svým myšlenkovým nástrojem – naučit se pozitivnímu myšlení. Musíme si uvědomit, že všechno, co se nám přihodí, je ve skutečnosti pro nás dobré a nezbytné pro náš růst. Přihodilo se to proto, aby nám to sloužilo a pomáhalo. Každý z nás by měl přijmout úkoly života a splnit je, protože jinak je osud nucen lekci opakovat tak dlouho, dokud úkol není vyřešen.

Naše životní okolnosti existují díky našim myšlenkám. My myslíme a naše myšlenky přitahují činy. Tyto činy vytvářejí naši veškerou skutečnost. Většinu našich myšlenek si myslíme nevědomě a podle toho si utváříme své životy. Myšlenky z dětství, mínění ostatních, které denně slyšíme a nevědomě přejímáme nebo slovní obraty, které jsme zvyklí používat, programují naše podvědomí. My sami jsme ho přesvědčili o pravdě těchto tvrzení a ono se podle nich začne chovat.

Myšlenky, kterých se nezbavíme, se stávají našim osudem! (Kurt Tepperwein)

Většina lidí nedokáže uskutečnit svá přání, protože neovládají své myšlenky. Místo toho, aby je soustředěně zamířili na konkrétní cíl, myslí na to či ono a zbytečně plýtvají vzácnou energií a rozptylují úžasný potenciál svých tvořivých myšlenek. Raději doufají v zázrak. Vkládají se do rukou zázračných léčitelů, chtějí vyhrát ve sportce nebo nějakou souhrou osudu získat ideálního partnera. Jen zřídka se někdo z nich zamyslí nad tím, proč žije tímto způsobem, čím si to způsobil a jak to může změnit.

Život nám nabízí neustále nové možnosti, musíme je jen rozpoznat a využít. Štěstí, hojnost, prosperita nebo skvělé zdraví, jsou následkem našeho myšlení a využívaní možností, které nám život v hojné míře nabízí.

Je úplně jedno, odkud přicházíte. Důležité je vědět, kam se chcete dostat! 

Všechno kolem nás jsou zmaterializované představy a myšlenkové obrazy. Každá myšlenka je proces tvoření a musí se uskutečnit. Životní okolnosti jsou zrcadlovým obrazem našeho bytí. Chcete změnit svůj život? Změňte sebe!

Pozitivní myšlení znamená poznání, že všechno, co je, nám má sloužit a pomáhat. Každý problém je jenom úkolem – darem od života, neboť v jeho řešení se vždy skrývá poznání. Nejlepší čas na řešení úkolu je právě okamžik, kdy se objeví v našem životě. Příští okamžik nám totiž přinese nový úkol.

K pozitivnímu myšlení patří pravidelná psychohygiena. Znamená to, že si po probuzení opakujeme afirmaci: „Do dnešního dne vstupuji s velkým množstvím energie a radosti.“ Samozřejmě, že existuje mnoho jiných afirmací a každý by si měl vybrat takovou, která je jeho srdci nejbližší. Během dne se zaměřujeme pouze na pozitivní myšlenky, večer si zkontrolujeme, jak jsme uspěli a mentálně předěláme to, co se úplně nepovedlo. Tak očistíme myšlenkové energie dřív, než se stihnou projevit. Nezapomínejte, že neúspěchy jsou jen meziprodukty na cestě ke konečnému úspěchu.

Pozitivní myšlení znamená, naučit se mít myšlenky, jejichž důsledky byste rádi viděli ve svém životě. Nezapomínejte, že to, co je neviditelné, není zdaleka neúčinné! Skutečně pozitivní člověk je ze svého vnitřního přesvědčení pozitivně naladěn i tehdy – a právě proto, když se objeví těžkosti. Poznává v nich totiž úkoly, možnosti a šance, které mu život nabízí.

Vyvíjet se člověk může vždy jen ve vztahu k nějakému cíli:

U problému je to řešení.

U přání je to jeho splnění.

U života je to jeho smysl! (Kurt Tepperwein).

Tip na závěr: Dalším zajímavým způsobem, jak aktivovat pozitivní myšlení ve vašem životě je pravidelný poslech relaxačních audií na pozitivní programování mysli. Tyto audia vám vytvoří nastavení mysli, jaké mají optimističtí, pozitivní a úspěšní lidé.

Další články o osobním rozvoji:
Seznam všech článků o osobním rozvoji najdeme zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční nezávislost Heureka - srovnání cen Spotify Rádia Dovolená Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap