VIP SketchUp SketchUp Výsledky Interiéry Srovnávač

Program pro porovnání souborů – WinMergePotřebujete někdy porovnat dva relativně stejné soubory? Pokud ano, lze pro tuto činnost použít program WinMerge.

WinMerge – je nástroj pro porovnávání a případnou synchronizaci nebo sloučení obsahu souborů a adresářů. Porovnávat lze například soubory obsažené ve vybraném projektu.

Program také zvýrazňuje syntaxi několika programovacích jazyků a kódů.

Program lze stáhnout na webu slunečnice  … http://www.slunecnice.cz/

Jak porovnat dva relativně stejné soubory v tomto programu?

V horním menu vybereme File => Open (žlutá ikona) => následně se zobrazí okno … Select Files or Folders (viz. obrázek níže). Do kolonky Left: … pomocí tlačítka Browse … najdeme první soubor (pro porovnání) a do kolonky Ríght: … pomocí tlačítka Browse … najdeme druhý soubor. Nyní klikneme na tlačítko OK. Tím dojde k zobrazení souboru na levé i pravé straně a v tuto chvíli můžeme provést porovnání.Ukázka prostředí programu WinMerge

.

Rychlé přesunutí textu mezi levým a pravým sloupcem

Pro rychlé přesunutí řádku mezi levým a pravým sloupcem je možné použit ikony, které najdeme pod horním textovém menu (viz. obrázek níže).

.Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap