VIP SketchUp SketchUp Heureka - srovnání cen Důležitá telefonní čísla Výsledky Dovolená Srovnávač

Seznámení s WordPress-emStručný obsah:
– K čemu je WordPress určen?

Seznámení s WordPress-em

Také si chcete vytvořit vlastní webové stránky, ve kterých bude celý obsah pouze na Vás. Pro vlastní realizace se, ale nechcete učit jazyky, které jsou určené pro vytvoření samotného webu (mezi tyto jazyky patří HTML, CSS, PHP apod.).

Pro tuto skupinu lidí je vhodné použit webové aplikace, které jsou určené pro tvorbu webových stránek pomocí redakčního systému. Pro úplnost zde uvádím asi dva nejrozšířenější redakční systémy: WordPress a Joomla. Já osobně používám WordPress, a proto se dále na těchto stránkách budu zabývat pouze tímto systémem.

K čemu je WordPress určen?

WordPress je aplikace, která slouží pro správu webového obsahu. Je naprogramovaná v PHP a pro ukládání dat a práci s nimi používá databázi MySQL. Tento redakčně publikační systém je vyvíjen pod licencí GPL (zdarma). Samotný web je vytvořen jako dynamický a estetický. Ovládání a psaní jednotlivých stránek a příspěvků je provedeno pomocí administrativního prostředí. Webové stránky lze v tomto systému vytvořit ve smyslu blogového nebo prezentačního charakteru.

Na těchto webových stránkách najdete návody na instalaci, konfiguraci, publikování a správu obsahu. WordPress lze stáhnout v anglické i plně podporované české verzi.

Odkaz pro stažení WordPressu (česká verze): http://cs.wordpress.orgDalší návody pro WordPress:
Seznam všech kapitol najdeme zde… >>Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční nezávislost Heureka - srovnání cen Spotify Rádia Dovolená Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap