VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač

Seznámení s WordPress-emTaké si chcete vytvořit vlastní webové stránky, ve kterých bude celý obsah pouze na Vás. Pro vlastní realizace se, ale nechcete učit jazyky, které jsou určené pro vytvoření samotného webu (mezi tyto jazyky patří HTML, CSS, PHP apod.). Pro tuto skupinu lidí je vhodné použit webové aplikace, které jsou určené pro tvorbu webových stránek pomocí redakčního systému. Pro úplnost zde uvádím asi dva nejrozšířenější redakční systémy: WordPress a Joomla. Já osobně používám WordPress, a proto se dále na těchto stránkách budu zabývat pouze tímto systémem.

.

K čemu je WordPress určen?

WordPress je aplikace, která slouží pro správu webového obsahu. Je naprogramovaná v PHP a pro ukládání dat a práci s nimi používá databázi MySQL. Tento redakčně publikační systém je vyvíjen pod licencí GPL (zdarma). Samotný web je vytvořen jako dynamický a estetický. Ovládání a psaní jednotlivých stránek a příspěvků je provedeno pomocí administrativního prostředí. Webové stránky lze v tomto systému vytvořit ve smyslu blogového nebo prezentačního charakteru.

Na těchto webových stránkách najdete návody na instalaci, konfiguraci, publikování a správu obsahu. WordPress lze stáhnout v anglické i plně podporované české verzi.

Odkaz pro stažení WordPressu (česká verze): http://cs.wordpress.org

..Další návody pro WordPress:
Seznam všech kapitol najdeme zde.

..Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap