VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač

Slovník SLOV – od písmena PZde najdeme různá slova, která začínají na písmeno P. Stačí jen srolovat myší dolů a najít konkrétní slovo na které hledáme správný význam.

P …

POKORA – přijímáme život jaký je a děkujeme za to, že jsme prožili dané situace. Pokora je jednou se sedmi ctností.


PRAGMATISMUS – (pragma, věc, čin) je filosofický směr, který staví do popředí lidské jednání, praxi. Z ní každé myšlení vychází a k ní zase směřuje. Myšlenky se ověřují tím, zda jsou prospěšné, a pravdivá tvrzení jsou ta, která se osvědčila.

V běžné řeči znamená pragmatismus zaměření na praktický užitek a úspěch, někdy až nevybíravě. „Jednal čistě pragmaticky“ může znamenat až bezohledně, bez skrupulí. Odtud také pragmatický, zaměřený k praktickému užitku, prospěchu. “Pravdivé je to, co je užitečné.”


POMÍJIVOST – je vlastnost všeho, co jednou nezbytně zanikne. Pomíjivost věcí a stavů je tak úzce vázána na čas, jehož plynutí ji vyjevuje. Pomíjiví jsou například lidé, živí tvorové a hmotné věci, ale možná i celý vesmír. To, co nikdy nezanikne, (například logické zákonitosti) se označuje jako nepomíjející, věčné.Zdroj: https://cs.wikipedia.org/VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap