Kurzy.cz Akcie Burza Burza PX50 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: RMSystem PK30 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: ČEZ 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: ERSTE GROUP BANK A 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: KOMERČNÍ BANKA 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: O2 C.R. 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí:
VIP SketchUp SketchUp Heureka - srovnání cen Počasí Výsledky Dovolená Srovnávač

Stručný postup tvorby objektu pro plugin TruhlářNa několika řádcích níže je popsán stručný postup, jak vytvořit objekt, který komunikuje s plugin-em Truhlář:

1/ otevřeme výkres přes funkci: Nový projekt Truhlář, nebo pomocí funkce: Otevřít projekt Truhlář,

2/ vytvoříme 3D objekt, první rozměr je v ose červené a druhý rozměr je v ose zelené. Následně provedeme vytažení směrem nahoru v modré ose, čímž vytvoříme tloušťku,

Doporučuji vytvořit všechny dílce, které mají být použity pro tento plugin dle bodu 2 a následně takto vytvořené dílce lze posouvat a různě otáčet dle vaší libosti.

3/ vytvoříme z 3D objektu komponentu (lze použít klávesa G),4/ stejným postupem vytvoříme ostatní 3D objekty, které budou součástí jedné sestavy (komponenty). Například vytvoříme skříňku s označením SO60.

Popis označení:
S – spodní skříňka
O – otevřená
60 – šířka skříňky v cm

5/ vytvoříme materiály nebo naplníme knihovnu materiálů s již vytvořenými materiály v souboru knihovna_material.txt.

6/ provedeme popsání komponenty pomocí příkazu: Popis komponenty Truhlar. Popíšeme jednak celou sestavu, a také jednotlivé dílce a prvky (bok pravý, dno, půda, záda, kování, nohy, atd.), z kterých se celková sestava skládá. Popisem máme na mysli přidělení:

– Názvu (ID),
– Popisu,
– Přiřazení materiálů, popřípadě hran u plošných dílců

Je možné provést i smazání popisu komponenty pomocí příkazu: Vymazat komponenty Truhlar.

7/ takto vytvořené skříňky je možné uložit do palety Components, čímž tyto skříňky lze velmi jednoduše vložit do dalších modelů (viz. obrázek níže).

8/ z takto vytvořených skříněk je možné automaticky vytvořit tiskové výstupy v podobě nářezových plánů,  cenových rozborů „cenovka“, soupisky řezů „kusovník“ a soupisky materiálů ve formátu textového souboru (TXT).

……

Další návody pro SketchUp:
Seznam všech kapitol najdete po kliknutí zde.

 Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční nezávislost Heureka - srovnání cen Spotify Rádia Dovolená Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap