VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač

Tvorba nářezového plánu v plugin-u TruhlářNářezový plán je velmi potřebný při zpracování zakázky pro samotnou výrobu. Tvorba nářezového plánu je u tohoto plugin-u dostupná pomocí funkce: Narezovy plan Truhlar.

Podmínky pro vytvoření nářezového plánu:
– model je nakreslen rozměrově správně
– plošné dílce mají správně orientované osy a přiřazeny materiály z knihovny
– v knihovně materiálů jsou správně uvedené rozměry materiálů

………

Popis funkce: Narezovy plan Truhlar

Výstupem této funkce je vygenerovaný nářezový plán vedle samotného 3D modelu. Následně tento nářezový plán je možné vytisknout, nebo uložit do obrázku ve formátu JPG. Takto vytvořený nářezový plán je možné použít, pokud pro formátování dílců používáme klasickou formátovací pilu. Pro nařezávací centrum CNC to není určeno.

Tuto funkci lze použít, pokud jsme dodrželi podmínky pro vytvoření nářezového plánu (viz. odstavec výše).Tuto funkci najdeme zde:
V horním menu vybereme Plugins => Narezovy plan Truhlar.

Program sám vybere všechny plošné díly, které mají přiřazené materiály v projektu, a seřadí je podle druhu materiálu a podle šířky. Upraví rozměry podle použitých hran a začne postupně skládat přířezy na desky materiálu a přitom se vás zeptá u každého druhu materiálu na šířku řezného nástroje, požadované přídavky k rozměrům desek a také na ořezový okraj materiálu (viz. obrázek níže).

Počáteční hodnoty tohoto dialogového okna jsou přednastaveny. Hodnoty lze změnit podle konkrétní situace a po nastavení hodnot klikneme na tlačítko OK. Následně dojde k vytvoření nářezového plánu, který je uložen do vrstvy (layer) „Narezovy plan“, plugin tuto hladinu vytvoří sám, pokud již nebyla předem vytvořena.

Pokud potřebujeme nářezový plán opravit z různých důvodů, není to žádný problém. Funkci Narezovy plan Truhlar použijeme znovu a přitom nastavíme nové hodnoty. Původní nářezový plán je automaticky smazán před vygenerováním nového nářezového plánu.

Na obrázku níže je znázorněn popis jednotlivých dílců, které byly použity pro nářezový plán (NP).

……

Další návody pro SketchUp:
Seznam všech kapitol najdete po kliknutí zde.

……Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap