VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač

Základní pojmy pro WordPressWidget

– je mini aplikace určená pro boční panely. Pomocí widgetů můžeme sestavit z jednotlivých kousků celou stránku našeho webu.Widgety najdeme v nastavení pro Vzhled => Widgety. Proto, abychom mohli, zobrazit widgety na webové stránce je nutné provést jejich umístění do SIDEBARU.

Sidebary

– je boční panel do kterého můžeme umístit widget.

Struktura sidebaru a widgetu

Stránky

– jsou statické a na rozdíl od příspěvku nejsou řazeny podle datumu. Celkový počet stránek není omezen. Stránky nemohou mít štítky ani rubriky (kategorie). Příklady pro použití stránky: Aktuality, Kontakt, O nás, apod.

Příspěvek

– je datumem termínovaný článek. Celkový počet příspěvků není omezen. Příspěvek může být zařazen do rubrik a mít přiřazen štítek. Příklady pro použití příspěvku: Aktuality, Novinky, Akce, Zprávy, Slevy, apod.

Rubriky

– jsou jednotlivá TÉMATA, kterými se zabýváme na webu.Štítky

– jsou určené pro prolinkování STRÁNEK mezi Rubriky. Jsou velmi důležité pro vyhledávače.

Klíčová slova

– klíčová slova se používají pro jeden článek. Na další článek použijeme jiná klíčová slova. Jsou velmi důležité pro vyhledávače.

Šablony

– jsou wireframe webu (prostorové rozmístění pro sidebary s widgety). Šablona se skládá ze:  Sidebaru, Widgetu, Rubrik, Štítků atd.

..

Další návody pro WordPress:
Seznam všech kapitol najdeme zde.

..Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap