VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač

Zapnutí Num Lock po startu [Windows 10]Pokud při spuštění Windows 10 nemáte zapnutou numerickou klávesnici a potřebujeme ji mít zapnutou například při zadávání hesla, které obsahuje číslici, máme v tomto případě dvě možnosti. Buď to si numerickou klávesnici budeme spouštět ručně nebo nastavíme automatické zapnutí.

Níže si ukážeme jak automaticky zapnout numerickou klávesnici po startu Windows 10

Pro samotné nastavení budeme pracovat:
– v registrech
v ovládacích panelech

.
1) krok – nastavení v registrech

Registry spustíme tím, že stiskneme na klávesnici Win + R a do kolonky otevřít napíšeme příkaz regedit (viz. obrázek níže).Tím se spustí registry, kde hledáme klíč InitialKeyboardIndicators, který najdeme zde: HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Keyboard (viz. obrázek níže).

Klíč InitialKeyboardIndicators nastavíme na hodnotu 2. Tím jsme aktivovali zapnutí numerické klávesnice. Defaultní hodnota byla nula (0) – numerická klávesnice je vypnutá.

.

2) krok – nastavení v ovládacích panelech

Na ikonu Start klikneme pr. tl. myši => vybereme Ovládací panely => Hardware a zvuk => Možnosti napájení => v levé části na hoře klikneme na Nastavení tlačítka napájení => tím se zobrazí okno Nastavení systému (viz. obrázek níže) …

Po kliknutí na … Změnit nastavení, které nyní není k dispozici viz. obrázek níže … je možné vypnout (zrušit zatržení) Zapnout rychlé spuštění (doporučeno) viz. obrázek níže.

.

3) krok – vypnutí a zapnutí PC

Pro celkové uložená nového nastavení numerické klávesnice je vhodné provést vypnutí PC. Při novém zapnutí počítače by měla numerická klávesnice automaticky fungovat (být zapnutá).

Důležité:
Není vhodné provést restartování PC,ale jeho vypnutí. Restartováním se totiž správně neuloží nové nastavení numerické klávesnice.

.Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap