Kurzy.cz Akcie Burza Burza PX50 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: RMSystem PK30 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: ČEZ 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: ERSTE GROUP BANK A 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: KOMERČNÍ BANKA 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí: O2 C.R. 0 Kč Změna Objem: {value}milKč Předchozí:
VIP SketchUp SketchUp Heureka - srovnání cen Počasí Výsledky Dovolená Srovnávač

Bolí Vás v krku – babské rady pro pomocJe možné si poradit s bolestí v krku bez návštěvy lékaře? Než navštívíte lékaře, vyzkoušejte tyto babské rady. Pokud Vám, ale nepomohou, určitě navštivte lékaře, protože není na co čekat … 🙂 .

Každé bolení v krku nemusí být angína, ale může jít pouze o virové onemocnění. Pokud jde o virové onemocnění můžeme použít tyto rady.

.

1) Pořádný vývar (slepičí vývar)

Je prokázáno, že tato polévka dokáže snížit infekci horních cest dýchacích. Obsahuje totiž antibakteriální látky, které bojují proti infekci v krku.

Další výhodou je to, že polykání polévky není tak bolestivé, jak tomu bývá u klasického jídla. Proto při bolesti v krku nic moc nejíme a tím nám chybí živiny potřebné pro boj s touto infekcí.

 

Recept na slepičí vývar:
http://www.apetitonline.cz/recepty/1559-nejlepsi-slepici-polevka.html.

2) Kloktejte slanou vodu

Další užitečnou babskou radou je kloktání slané vody. Můžeme použít mořskou sůl nebo obyčejnou sůl, kterou rozpustíme ve vodě.

Jednoduše rozpusťte půl čajové lžičky ve sklenici vlažné vody a tímto roztokem několik minut kloktejte. Opakujte v průběhu dne každé dvě hodiny.

 

3) Hřebíček jako bonbón (cumlejte hřebíček)

Hřebíček známe především jako koření. Je to, ale i dobrý lék proti bolení v krku. Během dne ho cucejte a tím se postupně utlumí nepříjemná bolest v krku.

Hřebíček je silné přírodní analgetikum a antiseptikum. Obsahuje silice a tím má řadu zajímavých vlastností – brzdí růst mikroorganizmů, místně prokrvuje a tlumí lokálně bolest.

Můžete si také připravit limonádu z hřebíčku:

Ingredience:

– 600 ml vody,
– 6 hřebíčků,
– 2 kuličky nového koření,
– kousek čerstvého zázvoru,
– kousek celé skořice,
– šťávu z celého citronu
a med podle chuti …

Postup:

Vodu a koření dejte vařit do hrnce, přikryjte a 10 minut pomalu vařte. Po uvaření sceďte, přidejte lžíci medu a šťávu z celého citronu. Pijte co nejvíc horké.

.

4) Dbejte na dostatečný přísun tekutin

Obecně při nemoci je vhodné dodržovat pitný režim ještě o něco více, než když je naše tělo zdravé. Dostatečným přísunem tekutin udržujeme tělo hydratované. Pokud je krk zanícený nebo podrážděný, tekutiny mu pomůžou. Tekutiny totiž udržují sliznice vlhké a tím lépe dokáží bojovat proti bakteriím a infekci.

Jak poznáme, že je naše tělo dehydratované?

Každý člověk to pozná v moči, pokud je moč tmavá, chybí nám tekutiny. Ideální barva moči je světlá, světle žlutá, jasná a třpytivá.

.

4) Dopřejte si klid (alespoň jeden den)

Pokud to jen trochu jde, dopřejte si klid a zůstaňte jeden den v posteli. Tělo uveďte do klidného zpomaleného režimu. Zavřete se do místnosti, kde budete mít klid, i rádio vypněte nebo ztlumte. Tím se tělo lépe regeneruje a získá sílu pro boj s touto infekcí.

.

Pokud Vám tyto rady nepomohou během jednoho až dvou dnů, tak určitě navštivte lékaře.

.

Zdroj:
http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zdravi-zdravi/228158/boli-vas-v-krku-babske-rady-vzdycky-zaberou.html

.Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční nezávislost Heureka - srovnání cen Spotify Rádia Dovolená Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap