VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač

Camtasia Studio – základní nastavení pro nahrávání obrazovky a také kurzoruV tomto návodu si popíšeme nastavení Camtasia Studia verze 8 pro nahrávání obrazovky a s tím souvisí i nastavení kurzoru.

Základní nastavení pro nahrávání obrazovky

Je nutné nastavit :

  • velikost pro nahrávání obrazovky
  • webkameru
  • mikrofon

nastaveni_nahravani_obrazovky_camtasia_studio_2

Nastavení velikosti pro snímanou obrazovku – je vhodné použít pokud nechceme zobrazit všechny informace na našem monitoru. Například nechceme zobrazit naši spodní lištu, kde jsou zástupci na různé programy nebo nechceme zobrazit v prohlížeči uložené zástupce v horní liště (prohlížeč Chrome). Proto je vhodné použít nastavení velikosti pro snímanou obrazovku.

Nastavení mikrofonu – pokud použijeme vlastní mikrofon, který není standardně nastaven. Je nutné tento mikrofon vybrat z nabídky a tím ho vlastně nastavíme.

REC – kliknutím na tlačítko REC dojde k nahrávání obrazovky..

Nastavení mikrofonu

Výběr mikrofonu pro nahrávání zvuku určíme přes rozbalovací menu, kde zvolíme připojený mikrofon. Na obrázku níže je vybrán mikrofon Samson GoMic.

nastaveni_mikrofonu_camtasia_studio

.

Nastavení kurzoru pro nahrávání obrazovky

V plovoucím panelu pro nastavení nahrávání obrazovky vybereme v horním menu Effects => Options => následně na záložce Cursor provedeme nastavení dle stanovených možností.

nastaveni_kurzoru_camtasia_studio_1
.

Další návody:
Tvorba videa – seznam kapitol

.Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap