VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač

Povolení účtu Administrátora ve [Windows 10] pro přihlášení do počítačePřihlášení do Windows 10 pomocí účtu administrátora je možné pouze ve verzi PRO.

Jak zjistím, zda máme verzi PRO nebo Home (Windows 10)?

Stačí kliknout na ikonu Tento počítač (na ploše) pravým tlačítkem myši a z nabídky vybrat Vlastnosti => následně se zobrazí okno Systém (viz. obrázek níže).

Povolení účtu Administrátora [Windows 10 PRO]

D ů l e ž i t é :
Do počítače se musíme nejprve přihlásit libovolným účtem, který má práva administrátora. Následně po přihlášení nyní můžeme povolit účet Administrátora.

1) Stiskneme kombinaci kláves Win + R a tím spustíme okno Spustit. Do kolonky Otevřít napíšeme: control userpasswords2 (viz. obrázek níže).

2) Zobrazí se okno Uživatelské účty a překlikneme se na záložku Upřesnit. Nyní v sekci … Rozšířená správa uživatelských účtů … klikneme na Upřesnit.3) Zobrazí se okno Iusrmgr … kde označíme složku Uživatelé => klikneme pr. tl myši na Administrátora a vybereme z nabídky Vlastnosti (viz. obrázek níže).

4) V tomto kroku v okně Administrátor zrušíme zatržení … Účet je zakázán (viz. obrázek níže). Tímto se budeme moci po restartování počítače přihlásit i jako Administrátor.

5) Restartován počítač a nyní vidíme vlevo dole možnost se přihlásit jako Administrátor.

Tím jsme povolili možnost se přihlásit jako administrátor … 🙂  … u Windows 10 PRO.

>> Další podobné články …

Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap