VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač

Velikost ikon a zobrazení/skrytí ikon na ploše ve [Windows 10]Určeno pro různé verze Windowsu

Velikost ikon na ploše ve [Windows 10]

Ikony na ploše jsou ve Windows 10 standardně nastaveny ve velkém zobrazení. Pokud chceme nastavit tyto ikony malé, můžeme použit níže uvedený postup.


Postup jak nastavit malé ikony na ploše

Klikneme pr. tl. myši na plochu a z menu vybereme Zobrazit => následně označíme Malé ikony (viz. obrázek níže). Tím jsme nastavili malé ikony na ploše, což bylo našim požadavkem.

Další typ:
Ke změně velikosti ikon na ploše můžete použít taky kolečko myši. Když jsme na ploše a stisknete a podržíte klávesu CTRL, můžeme pohybem kolečka myši ikony zvětšit nebo zmenšit..

Zobrazení / skrytí ikon na ploše ve [Windows 10]

V některých případech je vhodné skrýt ikony na ploše. Jednou s možností, kdy využijeme skrytí ikon na ploše je při prezentaci.

Postup jak zobrazit / skrýt ikony na ploše

Klikneme pr. tl. myši na plochu a z menu vybereme Zobrazit => následně klikneme na Zobrazit ikony na ploše (viz. obrázek níže). Pokud je před textem Zobrazit ikony na ploše „fajfka“ tak ikony jsou vidět a pokud zde „fajfka“ není, tak ikony z ploch zmizí.

Tím jsme si řekli něco o ikonách ve Windows 10.

.Radek Rýznar

Mám rád moderní technologie pokud pomáhají lidem. Je vhodné k těmto technologiím přistupovat s nadhledem a zůstat pozorní zda jsou k užitku nebo ne. I na webové stránky se můžeme dívat jako na stroj, který provádí určité postupy podle našich možností a zkušeností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

VIP SketchUp SketchUp Počasí Výsledky Interiéry Srovnávač
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap